HANA POLÁKOVÁ

Vaše průvodkyně životem v lehkosti

Už 20 let pomáhám lidem ze zajetí stresu, úzkostí a strachů.

A přestože jim nemohu ubrat zodpovědnost ani povinnosti, dokážu jim život nesmírně ulehčit. Vlastně to dokážou oni sami, já jim jen ukazuji cestu. Cestu k jednoduchosti a lehkosti i ve složitých situacích.

Jani, ten předchozí blok jsme poskládaly tak, jak se nám informačně líbí. Vymyslíš hezčí formáty jednotlivých částí, nebo je to takhle ok?

Zjednodušuji lidem život tím, že se uvolní, objeví a využijí své osobní dary a naučí se žít s nedokonalostmi.

Jani, prosíme trochu povyměňovat obrázky: 1. obrázek – dal by se najít nějaký maják? 2. obrázek – tam by byl ten vlčí mák (co je teď třetí). 3. obrázek by byl ten motýl (co je teď první).

Propojení s každým klientem

Ráda zažívám blízkost s druhým člověkem. A je to vzájemné – už sama moje přítomnost mé klienty uklidňuje, moje ženskost a jemnost v nich vyvolává pocit bezpečí a důvěry. Zároveň, díky tomu, jak silně jsem zakořeněná, ze mě cítí velkou stabilitu a pevnost, na kterou se mohou spolehnout jako na maják v bouři.   

Každého svého klienta vnímám jako jedinečný a neopakovatelný originál. Díky své intuici se dokážu na každého napojit a nastavit funkční komunikaci. Klient tak cítí, že je mu porozuměno, a já volím taková slova nebo prostředky, která jsou pro něj v jeho situaci v pořádku a nejlépe ho vyladí s tím, co právě prožívá.

Důvěra v život a jednoduchost

Jsem žena, která důvěřuje Životu a tvoří se Životem. Při všech každodenních starostech se z toho raduji a den za dnem se cítím svobodnější. Důvěra v Život totiž přináší překvapivou jednoduchost a lehkost Bytí.

Právě to je to hlavní, co chci dát svým klientům. A také to hlavní, co mě žene dopředu: obrovská radost, když vidím, jak se lidem uleví a jakou pocítí vnitřní svobodu. Přitom vím, jak je jednoduché toho docílit a že by bylo skvělé, kdyby to tak měli všichni. 

Je však potřeba vědět, že jednoduché neznamená snadné. Prožívat lehkost Bytí totiž neznamená zajistit si lehký život, ale důvěřovat Životu i sobě samým a před ničím neutíkat.

Sedm kouzel lehkosti Bytí

Za léta praxe s klienty i v mém vlastním životě u mě vykrystalizovalo sedm základních principů lehkosti Bytí, které spolu souvisí a prolínají se. Těmi se řídím ve svém životě a ty také předávám svým klientům. Kdo si je osvojí, pozná, že každý z nich působí doslova jako kouzlo. 

Všechna kouzla jsou založená na zpomalenívšímavosti – naučí vás vnímat sebe samé i svět bez posuzování, analyzování a marného hledání odpovědí. Díky nim přichází v životě tolik potřebné uvolnění a zjednodušení. A není to nějaká chvliková „taktika“, je to hluboká a trvalá změna. Dokážete pak čelit Životu, jaký je – bez uhýbání, utíkání a her, které by vás stály spoustu sil. 

Pod pokličku sedmi kouzel můžete zdarma nahlédnout v Kartách lehkosti bytí >> nebo si o nich přečíst v mé knize Lehkost mého bytí >>

Metody, se kterými pracuji

PSYCHOTERAPIE A PORADENSTVÍ

Přináší uzdravující a ulevující změny v situacích, kdy něco není, jak má být. Důvěra a bezpečí, produktivní komunikace, podpora, empatie, porozumění.
VÍCE INFORMACÍ >>

BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE

Úspěšně a šetrně ošetřuje všechny emoční i fyzické potíže. Dlouhými léty prověřené procedury, jejichž tvůrcem je anglický lékař a spisovatel Edward Bach.
VÍCE INFORMACÍ >>

AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE

Harmonizují duševní i fyzické zdraví. Zaměřené na požadavky spojené s aktuálními vývojovými změnami lidského vědomí, jsou vysoce komplexní a stále svěží.
VÍCE INFORMACÍ >>

GENOVÉ
KLÍČE

Jsou mimořádně efektivním nástrojem sebepoznání a uskutečnění osobního rozkvětu. Zprávy z pokladnice vesmírné moudrosti pro každého jednotlivce.
VÍCE INFORMACÍ >>

Můj životní příběh

Jsem akreditovaná psychoterapeutka, ale nejen školy a kurzy, ale hlavně Život mě učil. Žiju to.

Žena, která tvoří se Životem. Při všech každodenních starostech se z toho raduje a den za dnem se cítí svobodnější.

Vysoká škola - také je to o těch důvodech, proč se lidi jak chovají.

Vždycky mě zajímal život lidí a široké souvislosti osobních životů s velkou řekou Života.

Vystudovala jsem magisterský obor etnologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Psychoterapeutické dovednosti jsem získala dlouhodobým akreditovaným výcvikem v Integrativní psychoterapii. Kromě toho jsem absolvovala řadu kurzů osobního i profesního rozvoje. 

Lehkost si mě vybrala...

Přišla ke mně v okamžiku jedné z panických atak, které mají původ v mém dětství. V mých necelých dvou letech zemřela na mozkovou příhodu má milovaná babička – zrovna ve chvíli, kdy mě chovala v loktuši na zádech, a tak jsem to prožila tělo na tělo v jednom společném aurickém poli s ní. Následovalo rychlé stěhování a spěšný nástup do školky – a bylo „zaděláno“ na pozdější panické stavy.

V jednom z nich, před dvanácti lety, se mi povedlo úplně pustit a podvolit se možnosti, že zemřu. S tímhle totálním odevzdáním kontroly nad Životem jsem prožila nepopsatelný průlom a nevyjádřitelně se ve mně rozšířila hluboká důvěra. Narodila jsem se do nové existence. Moje bytí nabralo jasný kurz do jednoty a lehkosti, i když ještě dlouho zrálo do podoby, kterou vám v knížce předávám.

Mezi řádky se skrývá i můj příběh

Vzdělání a semináře

  • Magisterský obor etnologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně
  • Dlouhodobý akreditovaný výcvik v Integrativní psychoterapii
  • Biografie v ordinaci lékaře a terapeuta
  • Úzkost a úzkostné stavy
  • Sebepoškozování u dětí a mladistvých
  • Bachova terapie (Level 1 a Level 2)
  • Australské květové esence
  • Genové klíče

Je něco, co vám vám znepříjemňuje život? Něco vám v životě neladí?

Udělejte první krok a stáhněte si zdarma

KARTY PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In volutpat volutpat blandit. In hac habitasse platea dictumst. Quisque ac dolor a tellus pharetra porta. In tortor felis, iaculis vel tincidunt in.