Hana Poláková foto

HANA POLÁKOVÁ

Vaše průvodkyně životem v lehkosti a psychoterapeutka v Brně

Už 20 let pomáhám lidem ze zajetí stresu, úzkostí a strachů.

A přestože jim nemohu ubrat zodpovědnost ani povinnosti, dokážu jim život nesmírně ulehčit. Vlastně to dokážou oni sami, já jim jen ukazuji cestu. Cestu k jednoduchosti a lehkosti i ve složitých situacích. Jsem také autorkou metody Lehkobytí.

Zjednodušuji lidem život tím, že se uvolní, objeví a využijí své osobní dary a naučí se žít s nedokonalostmi.

Propojení s každým klientem

Ráda zažívám blízkost s druhým člověkem. A je to vzájemné – už sama moje přítomnost mé klienty uklidňuje, moje ženskost a jemnost v nich vyvolává pocit bezpečí a důvěry. Zároveň, díky tomu, jak silně jsem zakořeněná, ze mě cítí velkou stabilitu a pevnost, na kterou se mohou spolehnout jako na maják v bouři.   

Každého svého klienta vnímám jako jedinečný a neopakovatelný originál. Díky své intuici se dokážu na každého napojit a nastavit funkční komunikaci. Klient tak cítí, že je mu porozuměno, a já volím taková slova nebo prostředky, která jsou pro něj v jeho situaci v pořádku a nejlépe ho vyladí s tím, co právě prožívá.

Důvěra v život a jednoduchost

Jsem žena, která důvěřuje Životu a tvoří se Životem. Při všech každodenních starostech se z toho raduji a den za dnem se cítím svobodnější. Důvěra v Život totiž přináší překvapivou jednoduchost a lehkost Bytí.

Právě to je to hlavní, co chci dát svým klientům. A také to hlavní, co mě žene dopředu: obrovská radost, když vidím, jak se lidem uleví a jakou pocítí vnitřní svobodu. Přitom vím, jak je jednoduché toho docílit a že by bylo skvělé, kdyby to tak měli všichni. 

Je však potřeba vědět, že jednoduché neznamená snadné. Prožívat lehkost Bytí totiž neznamená zajistit si lehký život, ale důvěřovat Životu i sobě samým a před ničím neutíkat.

Sedm kouzel lehkosti Bytí

Za léta praxe s klienty i v mém vlastním životě u mě vykrystalizovalo sedm základních principů lehkosti Bytí neboli Lehkobytí©, které spolu souvisí a prolínají se. Těmi se řídím ve svém životě a ty také předávám svým klientům. Kdo si je osvojí, pozná, že každý z nich působí doslova jako kouzlo. 

Všechna kouzla jsou založená na zpomalenívšímavosti – naučí vás vnímat sebe samé i svět bez posuzování, analyzování a marného hledání odpovědí. Díky nim přichází v životě tolik potřebné uvolnění a zjednodušení. A není to nějaká chvliková „taktika“, je to hluboká a trvalá změna. Dokážete pak čelit Životu, jaký je – bez uhýbání, utíkání a her, které by vás stály spoustu sil. 

Pod pokličku sedmi kouzel můžete zdarma nahlédnout v Kartách lehkosti bytí >> nebo si o nich přečíst v mé knize Lehkost mého bytí >>

TERAPIE A METODY, KTERÉ POSKYTUJI

PSYCHOTERAPIE A PORADENSTVÍ

Přináší uzdravující a ulevující změny v situacích, kdy něco není, jak má být. Důvěra a bezpečí, produktivní komunikace, podpora, empatie, porozumění.
VÍCE INFO >>

ROZVÍJENÍ
LEHKOSTI BYTÍ

Lehkobytí je styl života (umění života) žít život tak, jak přichází. Je to zároveň udržitelná a vždy dostupná péče o integritu vlastního života i Života.
VÍCE INFO >>

GENOVÉ
KLÍČE

Jsou mimořádně efektivním nástrojem sebepoznání a uskutečnění osobního rozkvětu. Zprávy z pokladnice vesmírné moudrosti pro každého jednotlivce.
VÍCE INFO >>

BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE

Úspěšně a šetrně ošetřuje všechny emoční i fyzické potíže. Dlouhými léty prověřené procedury, jejichž tvůrcem je anglický lékař a spisovatel Edward Bach.
VÍCE INFO >>

AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE

Harmonizují duševní i fyzické zdraví. Zaměřené na požadavky spojené s aktuálními vývojovými změnami lidského vědomí, jsou vysoce komplexní a stále svěží.
VÍCE INFO >>

V mé práci se skrývá i můj příběh

Lehkost si mě vybrala...

Přišla ke mně v okamžiku jedné z panických atak, které mají původ v mém dětství. V mých necelých dvou letech zemřela na mozkovou příhodu má milovaná babička – zrovna ve chvíli, kdy mě chovala v loktuši na zádech, a tak jsem to prožila tělo na tělo v jednom společném aurickém poli s ní. Následovalo rychlé stěhování a spěšný nástup do školky – a bylo „zaděláno“ na pozdější panické stavy.

V jednom z nich, před dvanácti lety, se mi povedlo úplně pustit a podvolit se možnosti, že zemřu. S tímhle totálním odevzdáním kontroly nad Životem jsem prožila nepopsatelný průlom a nevyjádřitelně se ve mně rozšířila hluboká důvěra. Narodila jsem se do nové existence. Moje bytí nabralo jasný kurz do jednoty a lehkosti, i když ještě dlouho zrálo do podoby, kterou vám v knížce předávám.

Mé vzdělání a vybrané semináře

  • Magisterský obor etnologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně
  • Dlouhodobý akreditovaný výcvik v Integrativní psychoterapii
  • Sandplay – práce s terapeutickým pískovištěm
  • Sebepoškozování u dětí a mladistvých
  • Úzkost a úzkostné stavy
  • Biografie v ordinaci lékaře a terapeuta
  • Bachova terapie (Level 1 a Level 2)
  • Australské květové esence

Zbavte se tíhy toho, co nepotřebujete. Objevte lehkost života.