Online kurz pro ženy

LEHKOST

MÉHO BYTÍ

8 týdnů kouzel pro vaši jemnou životní proměnu s osobní podporou od Hanky Polákové

Najděte v sobě lehkost a klid, ať už se ve vašem životě děje cokoli.

Hana Poláková, autorka programu

Míváte v životě chvíle, kdy ztrácíte sama sebe?

 • Když se kupí problémy na všech frontách, všechno se sype a vy si jen z posledních sil držíte zdravý rozum?
 • Když vás pohltí jedna velká starost, nedá vám spát, všude vás doprovází a vy ji musíte pořád „řešit“?
 • Nebo když toho na vás tolik závisí, nemáte kdy vydechnout ani kam utéct a říkáte si: „Jak to jenom všechno zvládnu?“

A dobré rady okolí jako „neřeš to tolik“, „musíš to přijmout“ nebo „nenech se ovládat strachem“ to ale vážně nezlepšují.

Přitom i v takových chvílích můžete životem tančit!

 • Zvládat všechno uvolněně, s přirozeným klidem a lehkostí.
 • I v náročných situacích cítit pevnou půdu pod nohama.
 • Radovat se ze života, přestože umí přinést i nepohodlí a bolest.

Zní to jako pohádka? Opravdu to jde. 

Dokonce je to překvapivě jednoduché, i když ne vždy snadné.
Co stojí za lehkostí Bytí? Jaká kouzla?

Je to změna životní strategie.

Možná jste o tom někdy slyšela, ale nikdo vás neučil, „jak se to dělá“?!

Jak ve chvílích, kdy toho je na vás moc nebo se všechno sype a hroutí, zachovat lehkost v srdci, zůstat v klidu, v nadhledu a rozhodovat se ze svého středu?

Hana Poláková foto

Jako terapeutka už 20 let pomáhám ženám ze zajetí stresu, úzkostí a strachů.

A přestože jim nemohu ubrat zodpovědnost ani povinnosti, dokážu jim život nesmírně ulehčit. Vlastně to dokážou ony samy, já jim jen ukazuji cestu:

Cestu k jednoduchosti a lehkosti i ve složitých situacích.

I já sama jsem jí musela projít a vím, jak velkou úlevu a radost to přináší.

Teď se na takovou osvobozující cestu můžeme vydat spolu v online programu 

 • Naučíte se pečovat o svou duši
  V programu vám předám to nejcennější, co jsem se od Života naučila jako terapeutka i jako žena, abyste o svou duši dokázala pečovat sama, přirozeně a lehce. Provedu vás životní proměnou – opravdu hlubokou, a přitom postupnou a velmi jemnou.
 • Najdete tu klidné a bezpečné útočiště
  Po dobu 8 týdnů se budeme virtuálně vídat, abyste se pod mými ochrannými křídly mohla setkávat sama se sebou a se Životem – bezpečně a v klidu.
 • Naladíte se sama na sebe
  Pomohu vám naladit se na sebe a na to, co právě prožíváte. Poodstoupit, vydechnout a nadechnout. Zažít klid uprostřed tlaku a spěchu a třeba změnit postoj.

Kurz se pro vás může stát majákem v bouřlivé době, který vás bezpečně dovede na břeh, nebo zdrojem, ze kterého můžete čerpat ve chvílích nouze.

Nebo ho můžete využít k pravidelné péči o sebe, jako základ své duševní hygieny a přípravu na dny, které nepůjdou podle vašich představ.

Vyživí vás, dosytí, pohladí a při tom všem vás něžně povede k hlubší změně.

Chcete-li lidem pomoci, nedávejte jim ryby, abyste je nakrmili, ale naučte je, jak si je nachytají sami. A to právě dělá Hanka – učí „chytat ryby“ a v tom vidím její hlavní sílu. Sedm kouzel jsem potkala, když se na mě valily zásadní problémy snad ze všech stran a já hledala cesty, jak se nezbláznit. Rozhodně mi pomohla – uklidnila mě, zastavila. Dávám si pauzu, než vystartuju všechno řešit, a věci se mění k lepšímu. A pracuju s kouzly pořád – učím se chytat ryby. 🙂
Tamara Š.
Hani, díky tobě a tvému programu se stalo téměř nemožné. Na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že ve svém životě nemusím všechno analyzovat, což jsem urputně a ustavičně dělala, nemohla se toho zbavit a normálně se uvolnit. Těším se, až si k programu znovu zalezu s dobrým čajem a projdu si celý cyklus kouzel znovu.
Ivana K.

SEDM KOUZEL

Během sedmi symbolických dnů, do kterých je rozdělena hlavní část kurzu, se seznámíte se sedmi základními principy lehkosti Bytí, které spolu souvisí a prolínají se.
Až si je postupně plně osvojíte, poznáte, že každý z nich v životě působí jako kouzlo.

Díky těmto sedmi kouzlům dokážete čelit Životu, jaký je:

 • Budete se pravidelně zastavovat, vnímat sama sebe, své pocity a potřeby.
 • Naučíte se pozorovat sebe i svět bez posuzování, analyzování a marného hledání odpovědí.
 • Odložíte očekávání „jak by to mělo být“, která vám velmi komplikují život.
 • Obejdete se bez uhýbání, utíkání a her, které vás stojí spoustu sil.

A Život vám za to na oplátku přinese překvapivé uvolnění:

 • Rozvinete laskavost k sobě i k druhým.
 • Vyladíte vztahy se svými nejbližšími.
 • Najdete v sobě klid a bezpečí.

Kouzla mají zvláštní moc odemykat dveře mezi dvěma protiklady.

 Vedou tam, kde může být těžký život zároveň lehký, kde se protiklady paradoxně spojují ve váš prospěch:

 • Nestíháte a nemáte na nic čas? Když se naučíte zastavovat, získáte spoustu času navíc.
 • Zoufáte si, v jak složité situaci právě jste? Jen dovolte těm komplikacím být, a všechno se vám nesmírně zjednoduší.
 • Bráníte se bolesti nebo smutku? Ony ve vás ale i tak jsou a trápí vás. Teprve když vědomě připustíte, že je prožíváte, může přijít vytoužená úleva a klid v duši.

Prožívat lehkost Bytí totiž neznamená zajistit si lehký život, ale důvěřovat Životu i sobě samé, že vším bezpečně projdete, a před ničím neutíkat.

Sedm kouzel mě zastihlo ve chvíli, kdy toho na mě bylo opravdu hodně, hospitalizace syna, péče o babičku, o druhé dítě, práce, domácnost – všude něco zásadního. V téhle situaci přišlo jako zázrak jedno z kouzel: „Nech to být, nech těžkosti se dít.“ Tahle úlevná mantra mě provázela několik týdnů a pomohla mi získat odstup, zastavit se, vnímat, co se děje a co potřebuji, a zvolit si, jak budu reagovat. Jindy bych ve stresu klopýtala pod tíhou toho všeho... a takhle jsem tím obdobím prošla vcelku něžně – sice s jazykem na vestě, ale přesto v lehkosti pocitů a myšlenek.
Jitka Č.
Hani, tvoje škola kouzel – jak jsem si ji nazvala – mně udělala velikou radost. Opravdu jsem něco takového hledala. A tímto jsem dostala přímo pomocnou ruku na své cestě k plnějšímu bytí. K tomu, jak žít radostně a živě. Ale je to hlavně výborný trénink na dny nepohody a na dny, které nejdou podle mých představ. Oceňuji, jak je tvůj program prakticky a jednoduše zpracovaný. Navíc je skvělé, že se můžu ke kouzlům kdykoli vracet! Už teď mám v plánu najet na program znovu a znovu, ať se mi líp dostane „do krve“. Hani, díky díky díky.
Helena S.

Jemná práce na hluboké proměně

Osm týdnů kurzu se může zdát dlouhých, ale nemusíte se bát žádné řehole. Naopak, vaší vědomé práce bude v kurzu poměrně málo a bude široce rozprostřena mezi delší úseky, kdy bude zaměstnáno hlavně vaše podvědomí.

V žádném případě neočekávejte žádné „dolování“ nebo analyzování. Témat se budeme dotýkat opravdu lehce, zato užitečně. A to hlavní, o co půjde, bude váš prožitek.

Texty, se kterými budeme v kurzu pracovat, jsou vydestilovaná, esenciální sdělení a fungují spíš jako obrazy.

Budete je číst pomalu a dávat jim čas, aby působily.

Nebude to ale nic těžkého, stačí se jim odevzdat, vnímat je a nechat, ať pracují hluboko uvnitř za vás. A já vás budu v průběhu celého kurzu dál na kouzla ladit, aby vás mohla uvnitř léčit a uvolňovat.

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT?

Sedm hlavních týdnů

Hlavní část kurzu je rozdělena do sedmi symbolických dnů, kterým se budeme věnovat vždycky celý týden.

 • První den každého týdne se vám otevře nová část členské sekce s novým kouzlem.
 • Každé kouzlo obsahuje textovou část, imaginaci v poslechové podobě a rekapitulaci s úkoly. Tyto tři části můžete projít najednou, nebo si je rozdělit do několika dnů.
 • Práce v členské sekci vám zabere u každého kouzla přibližně hodinu (anebo více, pokud se sama budete chtít kouzlu věnovat déle nebo se k němu víckrát vracet).
 • Dále během týdne ode mě budete dostávat krátké podpůrné e-maily. V nich vám budu připomínat, jaký je právě váš úkol, a pomáhat vám udržet naladění na dané kouzlo, aby se mohlo postupně a přirozeně začlenit do vašeho života.
 • Při rekapitulaci každého kouzla si můžete sepsat své otázky na mě, na které vám odpovím buďto e-mailem, nebo prostřednictvím facebookové skupiny (o které bude ještě řeč).

Závěrečný týden

Osmý týden bude závěrečný a hodnotící. Podíváte se se mnou zpátky na celou svou cestu kurzem, abyste viděla, jak moc jste se proměnila. A zaměříme se také na budoucnost a na to, aby vám kouzla v životě fungovala už napořád. 

Deník

Součástí kurzu je deník, kam si zapisujete své prožitky, pocity a myšlenky. Můžete si vybrat, zda budete zapisovat online přímo v počítači, nebo si deník vytisknete a vezmete do ruky tužku nebo pero.

Facebooková skupina stejně naladěných žen

Ke kurzu patří také uzavřená facebooková skupina Lehkost mého bytí, do které mají přístup pouze ženy, které kurzem prošly nebo právě procházejí.

V této komunitě propojené společnou zkušeností můžete najít podporu a máte možnost sdílet s ostatními své pocity, uvědomění nebo otázky.

Já jsem v této skupině pro vás také k dispozici. A pokud raději diskutujete v širší společnosti, můžete sem také psát své otázky pro mě, které vás napadnou k jednotlivým kouzlům.

Program je úžasný. Jeho zpracování je tak výstižné a stručné zároveň. Vždycky jsem se už ráno těšila na nový krok. Dohromady jsem objevila tolik nových rozměrů a byla bych moc ráda, aby se tato uvědomění stala natrvalo součástí mého denního života. Proto se k programu budu určitě a ráda vracet.

A co bych ještě vyzdvihla – tak super byla tvoje podpora na FB skupině. Cítila jsem tam naprosté bezpečí. Takže ještě jednou velké díky!

Petra K.
Hana Poláková foto

Do kurzu je zapsaný můj osobní příběh

Hana Poláková foto

Jmenuji se Hana Poláková, jsem akreditovaná psychoterapeutka a mnohé jsem se naučila za dlouhá léta praxe přímo od Života.

Na každého člověka se dívám jako na jedinečný a neopakovatelný originál. Umím se dotknout jádra jeho bytosti a zároveň podstaty širokých dějů, jichž je součástí. Dokážu druhé uklidnit, vést je pevně, ale jemně a žensky a propojit je s jejich vnitřním potenciálem.

Hanka je žena výjimečné citlivosti a hlubokého vhledu, která pozorně naslouchá a umí slyšet, co je mezi slovy. Přirovnala bych ji ke kouzelné víle, mocné čarodějce, která mi pomohla bolest, smutek a zklamání proměnit v naději, víru a láskyplnost. Děkuji.
Veronika

Lehkost si mě vybrala...

Přišla ke mně v okamžiku jedné z panických atak, které mají původ v mém dětství. V mých necelých dvou letech zemřela na mozkovou příhodu má milovaná babička – zrovna ve chvíli, kdy mě chovala v loktuši na zádech, a tak jsem to prožila tělo na tělo v jednom společném aurickém poli s ní. Následovalo rychlé stěhování a spěšný nástup do školky – a bylo „zaděláno“ na pozdější panické stavy.

V jednom z nich, před dvanácti lety, se mi povedlo úplně pustit a podvolit se možnosti, že zemřu. S tímhle totálním odevzdáním kontroly nad Životem jsem prožila nepopsatelný průlom a nevyjádřitelně se ve mně rozšířila hluboká důvěra. Narodila jsem se do nové existence. Moje bytí nabralo jasný kurz do jednoty a lehkosti, i když ještě dlouho zrálo do podoby, kterou vám v kurzu předávám.

Kurz je vlastně takovým katalyzátorem,
urychlovačem proměny vašeho života směrem k lehkosti a důvěře.

Kurz je momentálně uzavřený

Po úspěšném pilotním běhu prochází kurz velkou rekonstrukcí. Rozšiřujeme ho z původních 7 dnů na 8 týdnů a upravujeme ho tak, aby běžel úplně hladce a jeho načasování zajistilo jeho nejlepší účinek.

Během několika měsíců bude opět spuštěn.

Chcete-li se o jeho otevření dozvědět hned, přihlaste se k odběru mých novinek na téma Lehkost mého bytí a nic vám neunikne. Novinky posílám přibližně jednou do měsíce a z jejich odběru se můžete odhlásit kliknutím na odkaz v každém zaslaném e-mailu.