Nechci svou hlavu držet nad vodou žalu

6. 11. 2018 | autor: Hana Poláková

Jdu po chodníku k hrobu tvých rodičů. Jako vždycky -  u čtvrtého zastavení  křížové cesty odbočím doleva a  pak už jen pár kroků.  Ach tati, vždyť já tam dnes jdu také za tebou. Je to vážně pravda? Je. A stvrzením této pravdy je urna nesoucí tvé jméno. Dívám se na ni. Byla jsem zvyklá vídat tvé jméno spojené jen s jedním řádkem.  S řádkem číslic tvého narození. A teď je tady o jeden řádek navíc. O ten, který udává datum tvého úmrtí.  Také jsem byla zvyklá vídat tvé jméno na jiných místech.  Většinou na notovém papíru a notových knížkách, do kterých jsi toho tolik napsal… Ach tati… Teď se mé oči dívají na tvé jméno vyryté na urně - a je tam ten řádek navíc - řádek, který je připomínkou tvého nedávného úmrtí...

Mé oči pronikají za zlatem napsaná písmena – do krajiny, kde stále vnímám tvoji přítomnost – do krajiny srdce. Pořád to bolí. Jasně -  všemu rozumím. Ale stejně žádný argument typu, že už tě nic nebolí, a že mi z duchovního světa pomáháš více, než tady na Zemi, nemůže umenšit žal, který mám. Jsem ráda za svůj duchovní jemnocit, skrze který se s  tvojí světelnou esencí kdykoliv snadno propojuji. A jsem ráda i za vstřícný intelekt s neprůstřelnými fakty o neodvratitelnosti a férovosti zákona života a smrti.   Dávají mi víru. Ale nechci, aby otupovaly mé tělo a srdce.  Nechci v tuto chvíli svou hlavu držet nad vodou žalu. Tak se tady do ní nořím a pláču. Truchlím nad tvou smrtí.  Cítím bolest z tvé ztráty a neuhýbám jí.  Cítím, jak mé srdce puká žalem, ale neuzavírá se.  Naopak. Jihne a povoluje sevření.

Proud, vzniklý ze slz mého žalu, mě napojuje na veliké jezero živé vody, která ve své paměti zaznamenává vědomí všech těch, kteří tu kdy byli přede mnou. Nádherná a tajemná Moravo… Když jsem se do tvé slovácké náruče narodila, našla jsem v ní, co jsem si do svého života potřebovala nabrat, -  a  to si také nesu. Cítím chvění v mých buňkách, v nichž se rozeznívá ozvuk hudby zdejších muzikantů, která tady - i s tancem – vytváří téměř neuchopitelný a nevysvětlitelný alchymický proces. Rozeznívají se v nich i odstíny nejkrutějších dějin naší země a nekonečná dobrosrdečnost zdejších lidí dohromady. Je to pramen vody, z něhož budu ráda pít po celý svůj život.

Tento prožitek, vedený mým žalem v těle, na hrobě tvých rodičů – a dnes už také na hrobě tvém - tati,  mě očistil. Smyl část mého smutku a nově mě ukotvil v realitě nastávajících dnů tady - na naší překrásné , modré planetě Zemi.  Zapaluji svíci pro tebe a další pro tvé rodiče a rodiče tvých rodičů. Zapaluji svíci za všechny mrtvé, kteří bývali živými pochodněmi (nejen) ve zdejším kraji. Cítím úctu k těm, na jejichž ramenou jsem „vystoupala“ svým vědomím až sem. Pod slzami z tvého odchodu, tati,  si uvědomuji, že chci i já odvážně narovnat svá ramena pro ty, kteří kráčejí za mnou.

6. 11. 2018

Alchymie života

Život je proměna. Plynutí. Svými výzvami ve svém stálém pohybu nikoho nešetří a každého vybízí k využití a rozkvětu osobních darů.  Harmonizovat se prostřednictvím výzev na proud života je mým darem i léty zušlechťovanou dovedností. Tohle harmonizování umím. Je to alchymie života, která proměňuje všechny zdánlivé zmatky, a přináší do života - nikoli dokonalost ale - větší lehkost, jednoduchost a rozkvět pravých osobních darů. Životní alchymii žiju a nejde to už jinak. Prostě proto, že jsem to já. Prostě proto, že jsem se napojila na svoje dary. A prostě proto, že je to osvobozující.   

 

Alchymická konzultace

Přichystal vám život výzvu? Nabízím vám alchymickou konzultaci. V prostoru alchymické konzultace vám pomohu zharmonizovat se s proudem života a s vašimi osobními dary - s vašim géniem. S důvěrou ve vás a v tvůrčí životní sílu vás povedu objevnými a posilujícími kroky k proměně. Budu vás vnímat a reagovat na vás celou svou bytostí a slovy. Kromě sebe samotné, mého talentu pochopení, empatie a vnitřního vhledu, mých terapeutických dovedností a zkušeností, mám ve své alchymické dílně také k dispozici genové klíče,  Bachovy esence  a informace z kvantového - akášického pole


Hanka je žena výjimečné citlivosti a hlubokého vhledu, která pozorně naslouchá a umí slyšet, co je mezi slovy. Má schopnost vidět, co je pod povrchem. Nepodléhá touze interpretovat a hodnotit, skutky dobré ani zlé. Přirovnala bych Hanku ke kouzelné víle, mocné čarodějce, která mi pomohla bolest, smutek a zklamání proměnit v naději, víru a láskyplnost. Děkuji.

Veronika

Jsou chvíle, kdy si člověk nemůže pomoct sám. A paní Poláková mně ve velmi těžkém životním období pomáhala. Vždy na mě měla dostatek času a trpělivosti. Věnovala se mně s velkou pozorností a empatií. Díky ní jsem zvládl věci, které bych před tím nikdy zvládnout neuměl. Až budu zase někdy v nesnázích, vím, že u paní Polákové budu v dobrých rukách.

David

Terapeutická sezení s paní Polákovou byla velmi příjemná a přínosná. Vlastně až při závěrečném hodnocení terapie jsem si uvědomila, jak moc mi terapie pomohla a jak dopředu mě posunula. Při jednotlivých sezeních nešlo o rázné změny, které by mi můj život převrátily o 180 stupňů, ale díky velmi citlivému přístupu paní Polákové jsem začala poznávat svoji pravou podstatu a směr, jakým se dále na své cestě životem ubírat. Děkuji jí za znovu získaný pocit jistoty ve své schopnosti jít si za svými sny.

Magdaléna

Pani Poláková je úžasne empatická a charizmatická osoba. Z každej situácie, do ktorej sa v spoločných rozhovorov ponárame, dokáže vyextrahovať tú pravú podstatu povedaného. To nám vždy umožní dopracovať sa k jadru veci a spoločne to jadro ozdraviť. Z každého sedenia odchádzam s pocitom, že som bola plne vypočutá a že sme našli cestu, ktorou sa ďalej pustiť, aby bolo duši ľahšie. Pre mňa sú sedenia u pani Polákovej velmi ozdravné, príjemné a plnia dokonale svoj účel uľaviť duši. Dakujem, ze ste a ze sme sa zišli.

Zuzana

Jít na konzultaci

Přečtěte si články z mého alchymického blogu

6. 3. 2019

Co jsem uviděla ve zvětšovacím skle pod bolestí z přetrvávajících otázek

Jistě tu zákonitost znáte také… Na jevy, které se nacházejí v naší blízkosti, obzvláště na živoucí procesy, kterých jsme součástí, aby si vzal člověk lupu -, když na ně chce pořádně...

číst více

7. 2. 2019

Jít Zlatou cestu aneb Žádné zkratky do vyšších frekvencí

Ano, je fakt, že už byl i den, kdy na Hromnice - o hodinu více, ale až teď vnímám skutečný vnitřní průlom. Uvolnění po prožití nejen uplynulých, přírodou do nitra stažených měsíců, ale hlavně po...

číst více

6. 11. 2018

Nechci svou hlavu držet nad vodou žalu

Jdu po chodníku k hrobu tvých rodičů. Jako vždycky -  u čtvrtého zastavení  křížové cesty odbočím doleva a  pak už jen pár kroků.  Ach tati, vždyť já tam dnes jdu také za...

číst více


Číst další