Znám slovo proměny... Už jako malá jsem si byla vědoma moci slova

3. 10. 2018 | autor: Hana Poláková

Možná proto (nebo zřejmě proto), že v tyhle dny vyvrcholila – řečeno jazykem hvězd – kvadratura Pluta s Merkurem – jdu do hloubky situace, kterou jsem nedávno prožila, když jsem se na chvíli stala „náhodnou“ posluchačkou jednoho workshopu. Pro lepší představu: workshop probíhal ve volné přírodě uvnitř velkého stanu a já byla venku – za jeho otevřenými plachtami. Čekala jsem tam na svoji kamarádku a skrze své uši, které vlastně ani poslouchat nechtěly, ale slyšely, jsem byla vtažena do dění.  Stalo se mi tak během té chvíle něco, co mi vážně dost nesedlo.

Workshop měl ženskou tematiku a vedla ho krásná mladá žena.  To tedy bylo v pohodě :) Uvědomila jsem si ale za pár minut, že hlavně kvůli frekvencím jejích pronášených slov, je pro mě atmosféra na tomto místě nepohodlná. Její příliš důrazný (až nátlakový) styl mi prostě nevyhovoval. Zůstávala jsem však s tím, že za chvilinku odejdu. Pak jsem ale uslyšela větu, pronesenou jako když břitvou máchne: „Žena sem (jako na Zem) přišla, aby porodila, a pokud se jí to nedaří, je prostě nemocná.“   Tak to byl zásah mečem a namazaným jedem k tomu! Udělalo se mi fyzicky špatně. Zvedám hlavu, rozhlížím se a s velkým nádechem čekám, že uslyším informace na doplnění a objasnění kontextu tohoto výroku, a že mi to pak třeba dá smysl. Ne. Proud dalších vět směřoval a přímo valil k vysvětlování různých prostředků a technik, jak být jako žena zdravá a porodit...  Aby bylo jasno -  tohle není zrovna moje osobní „téma“, kde by mě tlačila bota.  Já jsem matkou tří dcer. Ale za všechny ženy, které nerodily a ani rodit nebudou, protože si (nyní) jejich duše zvolila jiný záměr, se mi chce na lektorku zakřičet: Zastav se! Vnímáš, co jsi vy-řkla? Vnímáš ženství skutečně – tedy i srdcem - když ho všemi pády skloňuješ? Nezakřičela jsem, protože jsem si vzpomněla, že nejsem účastnice workshopu (a ostatní se o sebe přeci umí postarat sami…). Ale ta rána, co přišla v podobě tohoto výroku (či spíše středověkého zaklínadla), mě fakt otrávila.  Takže rozhodně nepíši o lektorce, která tuhle větu pronesla, ale o sobě. Nepochybuji o tom, že jejím úmyslem by bylo něco jiného než zúčastněným ženám workshopu prospět, jenže pronést takovou formulaci zobecňujícím způsobem, mi zkrátka rezonuje s frekvencemi stínu - nejen s neporozuměním, ale i s dogmatismem a nebezpečím nátlakového zneužívání slov. A to už tedy moje téma je - vnímat sílu slova. Už jako malá jsem si byla moci slova vědoma. A proto jsem byla mlčenlivá. Copak jsem mohla babičce, která nade mnou často kroutila hlavou s úslovím „líná huba – hotové neštěstí“,  vysvětlovat dopad rezonančních frekvencí slov na vše a na všechny? Místo toho jsem si o sobě vytvořila představu, že jsem asi divná, když pořád nemelu pantem. Takže pak trvalo léta, než jsem se z mlčenlivosti „vyléčila“ a pustila se do vědomé, proměňující práce se slovy. Nikdy ale nepřestávám vnitřně i otevřeně žádat, ať ode mne jiný člověk neodjede s něčím, co mu nesedlo...  No - zdá se, že je otrava, vzniklá jedem mentálního meče, zažehnána. A díky ní jsem navíc dostala jedinečnou příležitost procítit, jak v hluboké úctě mám ženy všech věků, které plodí a rodí jinak, než se (asi stále) očekává.           

Alchymie života

Život je proměna. Plynutí. Svými výzvami ve svém stálém pohybu nikoho nešetří a každého vybízí k využití a rozkvětu osobních darů.  Harmonizovat se prostřednictvím výzev na proud života je mým darem i léty zušlechťovanou dovedností. Tohle harmonizování umím. Je to alchymie života, která proměňuje všechny zdánlivé zmatky, a přináší do života - nikoli dokonalost ale - větší lehkost, jednoduchost a rozkvět pravých osobních darů. Životní alchymii žiju a nejde to už jinak. Prostě proto, že jsem to já. Prostě proto, že jsem se napojila na svoje dary. A prostě proto, že je to osvobozující.   

 

Alchymická konzultace

Přichystal vám život výzvu? Nabízím vám alchymickou konzultaci. V prostoru alchymické konzultace vám pomohu zharmonizovat se s proudem života a s vašimi osobními dary - s vašim géniem. S důvěrou ve vás a v tvůrčí životní sílu vás povedu objevnými a posilujícími kroky k proměně. Budu vás vnímat a reagovat na vás celou svou bytostí a slovy. Kromě sebe samotné, mého talentu pochopení, empatie a vnitřního vhledu, mých terapeutických dovedností a zkušeností, mám ve své alchymické dílně také k dispozici genové klíče,  Bachovy esence  a informace z kvantového - akášického pole


Hanka je žena výjimečné citlivosti a hlubokého vhledu, která pozorně naslouchá a umí slyšet, co je mezi slovy. Má schopnost vidět, co je pod povrchem. Nepodléhá touze interpretovat a hodnotit, skutky dobré ani zlé. Přirovnala bych Hanku ke kouzelné víle, mocné čarodějce, která mi pomohla bolest, smutek a zklamání proměnit v naději, víru a láskyplnost. Děkuji.

Veronika

Jsou chvíle, kdy si člověk nemůže pomoct sám. A paní Poláková mně ve velmi těžkém životním období pomáhala. Vždy na mě měla dostatek času a trpělivosti. Věnovala se mně s velkou pozorností a empatií. Díky ní jsem zvládl věci, které bych před tím nikdy zvládnout neuměl. Až budu zase někdy v nesnázích, vím, že u paní Polákové budu v dobrých rukách.

David

Terapeutická sezení s paní Polákovou byla velmi příjemná a přínosná. Vlastně až při závěrečném hodnocení terapie jsem si uvědomila, jak moc mi terapie pomohla a jak dopředu mě posunula. Při jednotlivých sezeních nešlo o rázné změny, které by mi můj život převrátily o 180 stupňů, ale díky velmi citlivému přístupu paní Polákové jsem začala poznávat svoji pravou podstatu a směr, jakým se dále na své cestě životem ubírat. Děkuji jí za znovu získaný pocit jistoty ve své schopnosti jít si za svými sny.

Magdaléna

Pani Poláková je úžasne empatická a charizmatická osoba. Z každej situácie, do ktorej sa v spoločných rozhovorov ponárame, dokáže vyextrahovať tú pravú podstatu povedaného. To nám vždy umožní dopracovať sa k jadru veci a spoločne to jadro ozdraviť. Z každého sedenia odchádzam s pocitom, že som bola plne vypočutá a že sme našli cestu, ktorou sa ďalej pustiť, aby bolo duši ľahšie. Pre mňa sú sedenia u pani Polákovej velmi ozdravné, príjemné a plnia dokonale svoj účel uľaviť duši. Dakujem, ze ste a ze sme sa zišli.

Zuzana

Jít na konzultaci

Přečtěte si články z mého alchymického blogu

6. 3. 2019

Co jsem uviděla ve zvětšovacím skle pod bolestí z přetrvávajících otázek

Jistě tu zákonitost znáte také… Na jevy, které se nacházejí v naší blízkosti, obzvláště na živoucí procesy, kterých jsme součástí, aby si vzal člověk lupu -, když na ně chce pořádně...

číst více

7. 2. 2019

Jít Zlatou cestu aneb Žádné zkratky do vyšších frekvencí

Ano, je fakt, že už byl i den, kdy na Hromnice - o hodinu více, ale až teď vnímám skutečný vnitřní průlom. Uvolnění po prožití nejen uplynulých, přírodou do nitra stažených měsíců, ale hlavně po...

číst více

6. 11. 2018

Nechci svou hlavu držet nad vodou žalu

Jdu po chodníku k hrobu tvých rodičů. Jako vždycky -  u čtvrtého zastavení  křížové cesty odbočím doleva a  pak už jen pár kroků.  Ach tati, vždyť já tam dnes jdu také za...

číst více


Číst další